olympics-4973067_1920

Igrzyska Olimpijskie: trzech sportowców z COVID-19

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Nowe infekcje wiążą się również ze sportowcami.

Tokio odnotowało w czwartek 3865 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Komitet Olimpijski poinformował, że wśród osób związanych z wydarzeniem, odnotowano 24 nowe infekcje. Od 1 lipca COVID-19 zdiagnozowano u 3 sportowców.

– Dwie osoby biorące udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio z zagranicy zostały przyjęte do szpitala z COVID-19 –  powiedział w czwartek rzecznik Tokyo 2020.

Jak podał rzecznik Igrzysk, Masa Takaya, trzeci sportowiec nie wymaga już hospitalizacji. Organizatorzy podali, że zakażenia w tzw. „bańce olimpijskiej”, nie mają wpływu na mieszkańców Tokio, a w wiosce olimpijskiej przestrzegany jest rygor sanitarny.

– Największy kryzys polega na tym, że społeczeństwo nie podziela poczucia ryzyka – powiedział w czwartek podczas panelu parlamentarnego japoński doradca medyczny Shigeru Omi.

Polacy na Igrzyskach Tokio 2020

Srebrny medal – wywalczony przez wioślarki w czwórce podwójnej (Agnieszka Kobus-Zawojska, Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Sajdak) – stawia Polskę na 46 miejscu w klasyfikacji medalowej IO. W drodze do ćwierćfinałów są siatkarze, którzy z 7 punktami plasują się na pierwszym miejscu  w grupie A. W ćwierćfinałach zmagają się także tenisiści Świątek i Kubot, którzy remisują z duetem Jelena Wiesnina i Asłan Karacew.

Źródło: REUTERS

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama