4BBA1C26-AC05-4256-A8B2-7EEB8AA6432E

Haiti apeluje o pomoc międzynarodową

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Haiti apeluje do krajów Ameryki Łacińskiej i prosi o pomoc w opanowaniu „dramatycznej sytuacji” w kraju. Karaibska wyspa jest obecnie terroryzowana i cały czas zmaga się z epidemią cholery.

„Przysłanie tu sił międzynarodowych przez Organizację Państw Amerykańskich (OPA) jest niezbędne do zapewnienia elementarnego bezpieczeństwa ludności i ewentualnego przeprowadzenia wyborów” – oświadczył haitański ambasador przy OPA z siedzibą w Waszyngtonie Leon Charles. Z kolei przedstawicielka Santa Lucii przy OPA, ambasador Elizabeth Darius, zwróciła się do prezydenta USA Joe Bidena o pomoc, zwracając uwagę, że kraje członkowskie organizacji mają „historyczny dług” wobec Haiti.

Rząd Haiti informuje, że nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa swoim mieszkańcom. Dodatkowo Haiti zmaga się z epidemią cholery, która zabiła już 500 osób. Według danych ONZ, organizacje przestępcze kontrolują w stolicy Haiti 60 procent terytorium.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać