bar-ga405731de_1920

Google zabroni reklam wyborczych w czasie kampanii prezydenckiej na Filipinach

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Google zapowiedział w środę, że reklamy polityczne w jego serwisach będą zablokowane w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi w Filipinach. Reklamy będą zablokowane od 8 lutego do 9 maja 2022 r.
Reklama

Jak przekazuje agencja Reuters w południowo-wschodniej Azji platformy mediów społecznościowych stały się „polami bitew” kampanii wyborczych. Według badań Filipińczycy są na szczycie światowych rankingów pod względem czasu spędzanego w mediach społecznościowych. Dlatego też Google postanowił zablokować możliwość prowadzenia kampanii wyborczej na swoich platformach. Zakaz ma obowiązywać od 8 lutego, dnia rozpoczęcia kampanii na stanowiska krajowe (25 marca rozpoczyna się kampania na stanowiska lokalne) do 9 maja, czyli do dnia wyborów prezydenckich.

– Google nie będzie akceptować reklam wyborczych na Filipinach, które są kupowane za pośrednictwem Google Ads, Display i Video 360 oraz platform zakupowych, które reklamodawcy zamierzają umieszczać w Google, YouTube i witrynach partnerów – przekazała Komisja Wyborcza Filipin.

Filipińczycy zagłosują 9 maja na prezydenta, wiceprezydenta, połowę 24-osobowego Senatu, ponad 200 członków Izby Reprezentantów i tysiące urzędników samorządowych. Nie jest to pierwszy tego typu zakaz Google. Wcześniej koncern zakazał reklam politycznych na swojej platformie przed wyborami federalnymi w Kanadzie w 2019 r. i przed wyborami w Singapurze w 2020 r.

– Zamiast tego Google skupi wysiłki na inicjatywach związanych z wyborami, które mają na celu pomóc ludziom uzyskać dostęp do przydatnych i dokładnych informacji […] zdobyć umiejętności korzystania z mediów, zachęcić do udziału w procesie głosowania i pomóc chronić uczciwość wyborów – informowała Komisja Wyborcza.

 

Źródło: DPA, REUTERS

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać