EEE694AF-9456-4D83-8EAD-A89953500421

Google Bard, czyli rywal ChatGPT został uruchomiony

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Google Bard to odpowiedź Google na ChatGPT. Jest to chatbot AI z wieloma tymi samymi funkcjami, który teoretycznie mógłby ostatecznie wzbogacić narzędzia wyszukiwania Google’a (podobnie jak Bing Chat używa teraz GPT-4), a także zapewnić zautomatyzowane wsparcie i interakcję z człowiekiem dla firm. Na razie jednak jest to produkt oddzielny od wyszukiwarki.
Reklama

Bard został zaprojektowany tak, aby symulować rozmowy z człowiekiem. Wykorzystuje kombinację przetwarzania języka naturalnego i uczenia maszynowego, aby zapewnić realistyczne i pomocne odpowiedzi na pytania, które można mu zadać.

W teorii Bard może pewnego dnia zostać zintegrowany ze stronami internetowymi, platformami do przesyłania wiadomości, aplikacjami na komputery stacjonarne i mobilne oraz szeregiem systemów cyfrowych. Jest zbudowany na architekturze sieci neuronowej Transformer firmy Google, która była również podstawą innych narzędzi generujących AI, takich jak model językowy GPT-3.5 ChatGPT. Nie jest to pierwsza praca Google nad AI, choć wydaje się, że firma została pokonana przez ChatGPT i OpenAI.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać