shutterstock_1243021003

Pracownicy Facebooka i Google mogą nie wracać do pracy w biurach do końca roku

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Technologiczni giganci, Facebook i Google przekazali oświadczenie, że pozwolą swoim pracownikom kontynuować pracę z domu przez resztę roku, mimo stopniowego otwierania biur stacjonarnych i zapraszania części pracowników do powrotu do pracy biurowej

Technologiczni giganci przekazali oświadczenie, że pozwolą swoim pracownikom kontynuować pracę z domu przez resztę roku, mimo stopniowego otwierania biur stacjonarnych i zapraszania części pracowników do powrotu do pracy biurowej. Sundar Pichai, dyrektor Alphabet-Google, powiedział że pracownicy, którzy będą musieli wrócić do biura, będą mogli to zrobić od lipca dzięki wzmocnionym środkom bezpieczeństwa. Jednak większość pracowników, którzy mogą wykonywać pracę z domu, będzie mogła pozostać w trybie pracy zdalnej.

Informacja Google zbiega się z decyzją podjętą przez firmę Facebook, o stopniowym powrocie do dawnej „filozofii pracy”. – Każdy, kto może wykonywać swoją pracę zdalnie, może to zrobić do końca roku – poinformował rzecznik firmy Marka Zuckerberga.

Facebook był jedną z pierwszych firm technologicznych, która poprosiła swoich pracowników o wykonywanie pracy zdalnie, w związku z pandemią koronawirusa. Dodatkowo, firma Marka Zuckerberga zaoferowała swoim pracownikom 1000 USD premii za koszty pracy w domu i opieki nad dziećmi.

Trend pracy w domu może być odpowiedni dla części firm, które już przeprojektowują swoje biura, aby spełnić nowe wytyczne dotyczące dystansu społecznego. Prawdą jest także, że niektórzy pracownicy obawiają się powrotu do pracy w czasie globalnej pandemii.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać