elon-musk-g39886fe9e_1280

Elon Musk stawia ultimatum pracownikom Twittera

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
„Zaangażuj się w nowy „hardkorowy” Twitter lub weź odprawę i odejdź” – tak brzmi ultimatum, które w środę, 16 listopada Elon Musk za pośrednictwem maila, wystosował do swoich pracowników.

Wszyscy, którzy nie dokonali wirtualnego podpisu zobowiązania, do czwartku do godziny 17.00 (czasu wschodniego) mieli otrzymać trzymiesięczną odprawę i wypowiedzenie.

Musk w mailu skierowanym do pracownikow podkreślił, że praca, której oczekuje będzie się wiązała z długimi godzinami w biurze, a także dużą intensywnością. Podkreślając, że tylko „wybitne wyniki będą pozytywnie oceniane”.

Część pracowników zdecydowało się na odejście z firmy, o czym informowali we wpisach na Twitterze. Do tej pory na platformie pojawiło się ponad 20 takich wpisów.

W piątek 18 listopada Elon Musk udostępnił na Twitterze komentarz, w którym napisał, że najlepsi ludzie z nim zostają, dlatego nie martwi się sytuacją.

Twitter i zwolnienia pracowników

Przypomnijmy, że Musk przejął Twittera niespełna miesiąc temu. Od razu zwolnił cały zarząd, a także blisko połowę z 7,5 tys. pełnoetatowych pracowników. Przejmując platformę zaznaczył, że praca w jego firmie wiązać się będzie z zaangażowaniem, poświeceniem, a także nadgodzinami.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać