elon-musk-g39886fe9e_1280

Elon Musk spotkał się z szefem chińskiej dyplomacji

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
We wtorek Elon MUSK przyleciał do Pekinu. Jest to jego pierwsza wizyta w Państwie Środka od 3 lat. Szef chińskiej dyplomacji Qin GANG podczas spotkania z Elonem MUSKIEM zapewnił, że Chiny stworzą „lepsze, zorientowane na rynek środowisko biznesowe”.

„Chiny są nadal zaangażowane w tworzenie lepszego, zorientowanego na rynek, praworządnego i międzynarodowego środowiska biznesowego dla przedsiębiorstw ze wszystkich krajów, w tym Tesli” – czytamy w nocie opublikowanej na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznej tuż po wtorkowym spotkaniu. Chiny jasno podkreślają, że nie rezygnują z koncernów zachodnich.

Z kolei Elon MUSK podkreślał, że Tesla „sprzeciwia się” tzw. decouplingowi, czyli działaniom zmierzającym do likwidacji gospodarczych powiązań między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Agencja Reutera przekazuje, że oprócz spotkania z szefem chińskiej dyplomacji, MUSK może spotkać się z innymi, wysokimi rangą chińskimi urzędnikami, a także odwiedzić fabrykę Tesli w Szanghaju.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać