elon-musk-g39886fe9e_1280

Elon Musk spotkał się z szefem chińskiej dyplomacji

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
We wtorek Elon MUSK przyleciał do Pekinu. Jest to jego pierwsza wizyta w Państwie Środka od 3 lat. Szef chińskiej dyplomacji Qin GANG podczas spotkania z Elonem MUSKIEM zapewnił, że Chiny stworzą „lepsze, zorientowane na rynek środowisko biznesowe”.

„Chiny są nadal zaangażowane w tworzenie lepszego, zorientowanego na rynek, praworządnego i międzynarodowego środowiska biznesowego dla przedsiębiorstw ze wszystkich krajów, w tym Tesli” – czytamy w nocie opublikowanej na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznej tuż po wtorkowym spotkaniu. Chiny jasno podkreślają, że nie rezygnują z koncernów zachodnich.

Z kolei Elon MUSK podkreślał, że Tesla „sprzeciwia się” tzw. decouplingowi, czyli działaniom zmierzającym do likwidacji gospodarczych powiązań między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Agencja Reutera przekazuje, że oprócz spotkania z szefem chińskiej dyplomacji, MUSK może spotkać się z innymi, wysokimi rangą chińskimi urzędnikami, a także odwiedzić fabrykę Tesli w Szanghaju.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać