USCG-Chengdu

Chiny nakazują zamknięcie amerykańskiego konsulatu w Chengdu

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin poinformowało, że w piątek rano przekazało ambasadzie USA w ChRL, aby zamknęła konsulat w mieście Chengdu

W odpowiedzi na amerykańskie żądanie zamknięcia chińskiego konsulatu w Houston (Teksas), wystosowanego w środę 22 lipca, chińskie władze wystosowały do ambasady USA w Chinach nakaz zamknięcia amerykańskiego konsulatu w Chengdu, liczącym 10 milionów mieszkańców mieście na środkowym zachodzie Chin. Chengdu jest ośrodkiem produkcji wysokich technologii, przemysłu elektronicznego, maszynowego, i innych. Znajduje się tu „The New Century Global Centre” – największy (kubaturowo) budynek na świecie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin w wydanym komunikacie zwarło także „konkretne wymagania dotyczące zaprzestania prowadzenia przez Konsulat Generalny wszelkich działań i organizowania wydarzeń”.

To kolejna eskalacja między krajami w ostatnich dniach, obecne relacje między Stanami Zjednoczonymi a Chińską Republiką Ludową uznawane są za najgorsze od dziesięcioleci.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać