43275204340_f7bb8caf06_k

bp Marek Solarczyk: Nauczanie religii to wielkie wyzwanie, pasjonujące wyzwanie

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Przed 386. Zebraniem Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski gościem Michała Kłosowskiego w poranku rozgłośni katolickich Siódma9 był biskup Marek Solarczyk, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

– Patrząc z różnych stron, jeśli uczestniczę w liturgicznych sprawach w Kościele i w tym wszystkim wpisana jest troska i zasady związane z epidemią to jest nadzieja, że powrót młodzieży do szkoły powinien być bezpieczny – powiedział, odpowiadając na pytanie o początek roku szkolnego oraz bezpieczeństwie uczniów i kadry biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej w rozmowie z Michałem Kłosowskim.

Dyskutując nad sytuacją polskiej młodzieży oraz stopniem jej licytacji, odpowiedział. – Statystyka rządzi się swoimi prawami, nie kwestionuję ich, natomiast patrząc z perspektywy moich działań i doświadczeń 27-u lat w nauczania w szkole, faktem jest że były takie roczniki, gdzie nie chodzono na religię. Niektórzy przychodzili do szkoły np. jako osoby nieochrzczone, jednak potem był taki moment, który sprawiał że pojawiali się na lekcji, a potem prosili o przygotowanie do chrztu.  – stwierdził.

– To po prostu jest życie, wielkie bogactwo każdego, które zwłaszcza w tym wieku kilkunastu lat, staje wobec wielu wyzwań. – dodał biskup Solarczyk.

Biskup Marek Solarczyk nawiązał także do Synodu o Młodzieży, który miał miejsce w 2018 roku, w Rzymie. – Młodzi nie tyle odrzucają naukę Kościoła co jej zwyczajnie nie rozumieją. To jest także moje doświadczenie szkolne. Podsumowując kwestie nauki religii w szkole, stwierdził. – To jest wielkie wyzwanie, ale pasjonujące wyzwanie.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać