Reklama
Reklama
50559399271_2e632d6b49_o

Biden podpisuje rozkazy zakończenia „muzułmańskiego zakazu” i ponownie dołącza do porozumienia klimatycznego i WHO

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Zaledwie kilka godzin po objęciu prezydentury Joe Biden podpisuje szereg rozporządzeń wykonawczych, które zmieniają niektóre z kluczowych decyzji administracji Donalda Trumpa.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podpisał szereg rozporządzeń wykonawczych, memorandum i dyrektyw, które odwrócą niektóre z najbardziej dzielących polityk jego poprzednika Donalda Trumpa, w tym zniesienie tak zwanego „muzułmańskiego zakazu”, ponowne przystąpienie do porozumienia klimatycznego z Paryża i zakończenie procesu wycofywania się Stanów Zjednoczonych ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Zaledwie kilka godzin po inauguracji w Kapitolu Stanów Zjednoczonych w środę, Biden podpisał 15 aktów wykonawczych, aby „cofnąć największe szkody administracji Trumpa”. Biden powiedział dziennikarzom z Gabinetu Owalnego, że „nie ma czasu do stracenia”.

„Niektóre z działań wykonawczych, które dziś podpiszę, pomogą zmienić przebieg kryzysu COVID. Będziemy walczyć ze zmianami klimatycznymi w sposób, którego nie robiliśmy do tej pory, oraz zwiększać równość rasową i wspierać inne niedoceniane społeczności” – powiedział, jak podała agencja informacyjna Reuters. Pierwszym dużym wyzwaniem Bidena, gdy wejdzie do Białego Domu, będzie walka z narastającą pandemią COVID-19, która do tej pory zabiła ponad 400 000 ludzi w całym kraju. W tym celu Biden podpisał w środę po południu rozkaz ustanowienia 100-dniowego obowiązku zasłaniania ust i nosa w całych Stanach Zjednoczonych i powołania koordynatora do zarządzania krajową reakcją na pandemię. Zapowiedział również, że Stany Zjednoczone pozostaną członkiem WHO, a dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, weźmie udział w trwającym posiedzeniu Zarządu WHO na czele delegacji USA.

Oprac. MKr
Reklama

Warto przeczytać

Reklama