239441679_377493020408428_3948853956857982116_n

Białoruś nie wpuściła polskiego konwoju z pomocą humanitarną dla migrantów

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
– Jest pełna odmowa Białorusi wpuszczenia konwoju z pomocą humanitarną dla migrantów – poinformował premier Mateusz Morawiecki. W transporcie znajdują się m.in. namioty, łóżka i koce.

Transport z pomocą humanitarną dla migrantów przebywających na granicy polsko-białoruskiej został wysłany w poniedziałek przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Od nocy z poniedziałku na wtorek ciężarówka stoi przed granicą w Bobrownikach, ponieważ nie otrzymała pozwolenia na wjazd na teren Białorusi. Transport zawiera 8 namiotów, 80 łóżek, 160 kocy, 80 piżam oraz środki ochrony osobistej (drugi transport miał zawierać żywność i środki medyczne).

Jak poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki, Białoruś w pełni odmówiła przyjęcia wsparcia ze strony polskiej dla celów humanitarnych. Premier dodał, że transport czeka przy granicy „licząc na to, że przyjdzie opamiętanie ze strony białoruskiej”.

Rzecznik Straży Granicznej – ppor. Anna Michalska – poinformowała, że sytuacja w miejscu, gdzie przebywa grupa migrantów, nie zmienia się. Podkreśliła, że w grupie prawdopodobnie nie znajdują się dzieci (obserwacja jest utrudniona przez przebywanie migrantów w namiotach).

Oprac. KR
Źródło: PAP
foto: Mateusz Morawiecki / Facebook

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama