forum-0551408606-1536x1024

Białoruś: aresztowano już ponad 6 tys. protestujących przeciwko sfałszowanym wyborom

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Nie ustają protesty na Białorusi przeciwko wynikom niedzielnych wyborów prezydenckich. Media informują o agresywnej reakcji służb porządkowych wobec protestujących i dziennikarzy. Demonstracje są rozproszone, odbywają się jednocześnie w kilku punktach miasta.

W środę wieczorem Olha Czemodanowa rzeczniczka MSW Białorusi podała, że policja zatrzymała wieczorem 18- i 19-latka, którzy przenosili 10-litrowy kanister z benzyną i butelką po oleju roślinnym napełnionym łatwopalną cieczą. Wcześniej służby Białorusi potwierdziły informację o śmierci zatrzymanego 25-latka. W oświadczeniu napisano, że mężczyznę zatrzymano podczas „nielegalnej manifestacji”, a potem jego stan zdrowia „gwałtownie się pogorszył”. To druga ofiara działań sił bezpieczeństwa.W ciągu ostatnich dni na Białorusi zatrzymano ponad 6 tys. osób. 12 sierpnia w środę około 700 osób. Wiele osób trafiło do aresztu z przypadkowych łapanek.

foto: Forum

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać