international-2681369_1280

Benjamin NETANJAHU w Strefie Gazy

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Premier Izraela Benjamin NETANJAHU odwiedził oddziały swojego kraju w Strefie Gazy w niedzielę, trzy dni po przerwie w walkach i zapewnił, że „operacja będzie kontynuowana do końca – do zwycięstwa”.

„Nic nas nie powstrzyma” – mówił w oświadczeniu wideo, podczas którego ubrany był w sprzęt ochronny i  otoczony przez izraelskich żołnierzy NETANJAHU. Informacje o podróży premiera zostały utajnione przez rząd, dopóki nie opuścił on Strefy Gazy. Według urzędników, była to pierwsza podróż NETANJAHU do Strefy Gazy od czasu rozpoczęcia inwazji prawie miesiąc temu. Wśród osób, które z nim podróżowały, znaleźli się jego doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, Tzachi HANEGBI; jego sekretarz wojskowy, gen. dyw. Avi GIL; oraz zastępca szefa sztabu izraelskiego wojska, gen. dyw. Amir BARAM.

Należy podkreślić, że w dalszym ciągu odbywa się wymiana więźniów i zakładników. Do tej pory Hamas uwolnił łącznie 40 Izraelczyków i 18 obcokrajowców. Izrael uwolnił z kolei 117 Palestyńczyków, głównie kobiety i dzieci.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać