EzZq7aAXoAAvqQ2

Atak hakerski na skrzynkę mailową ministra Dworczyka

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
We wtorek 8 czerwca na koncie Facebook żony szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka pojawiła się informacja na temat włamania na prywatną skrzynkę pocztową ministra. Szef KPRM we wtorek w nocy poinformował w oświadczeniu opublikowanym w serwisie Twitter, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę email i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały właściwie służby państwowe. Minister Dworczyk dodał, że oświadczenie opublikowane w mediach społecznościowych jego żony jest sfabrykowane i zawiera nieprawdziwe treści.

Szef KPRM w swoim oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych podkreślił: – Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Białorusi i Rosji jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informację – napisał Michał Dworczyk. Do oświadzcenia ministra Dworczyka odniósł się rzecznik prasowy koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jak napisał w mediach społecznościowych: „W związku oświadczeniem Pana Ministra Michała Dworczyka wydanym we wtorek informuję, że służby specjalne analizują wydarzenia opisane przez Pana Ministra w ww. oświadczeniu. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do ABW (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – red.) w dniu wczorajszym.”

Minister Dworczyk zapewnił, że w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się informację o charakterze niejawnym, zastrzeżonym, tajnym lub ściśle tajnym.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać