Anne-Hidalgo

Anne Hidalgo kandydatką Partii Socjalistycznej w wyborach prezydenckich we Francji

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W czwartek Partia Socjalistyczna Francji ogłosiła, że ich kandydatką na urząd prezydenta w wyborach w kwietniu 2022 r. zostanie Anne Hidalgo – aktualna mer Paryża. Hidalgo w prawyborach pokonała Stéphane’a Le Folla.
Reklama

Wstępne wyniki (90% zliczonych głosów) wskazują, że Hidalgo zdobyła 72% głosów. Według sondaży zamiar głosowania na Anne Hidalgo deklaruje 4-7% ankietowanych.

– Rozumiem ciężar odpowiedzialności, jaka spadnie na me barki. Moimi barwami są kolory lewicy, które zakładają odpowiedzialność w procesie sprawowania władzy – komentowała kandydatka.

Hidalgo jest burmistrzem Paryża ponad 7 lat. Zamiar kandydowania w wyborach prezydenckich ogłosiła 12 lipca. W kampanii przede wszystkim zwraca uwagę na kwestie środowiskowe i społeczne.

– Anne Hidalgo jest bardzo zdeterminowana i udowodni, że bierze udział w wyścigu – komentowała Johanna Rolland, przewodnicząca kampanii Hidalgo.

Wybory prezydenckie we Francji mają odbyć się 10 kwietnia (I tura) i 24 kwietnia (II tura) 2022 r. Aktualnie zamiar kandydowania zgłosiło ponad 30 kandydatów. Według AFP nie wszyscy jednak zdołają zebrać wymagane podpisy. Sondaże wskazują, że największe szanse na objęcie urzędu ma obecny prezydent Emmanuel Macron – który jeszcze oficjalnie nie zgłosił swojej kandydatury – oraz Marine Le Pen i Eric Zemmour.

Źródło: FRANCE24
foto: Anne Hidalgo / Twitter

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać