airport-2373727_1920

Anglia znosi obowiązek kwarantanny dla zaszczepionych podróżnych z UE i USA

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Od 2 sierpnia Anglia nie będzie wymagać poddawania się kwarantannie od przyjezdnych z UE (z wyjątkiem Francji) i USA, którzy są w pełni zaszczepieni. Krok ten ma ożywić branżę turystyczną i lotniczą.

Nowe zasady mają wejść w życie w poniedziałek. Anglia nie nałoży obowiązku kwarantanny na osoby posiadające certyfikaty covidowe, uzyskane dzięki szczepionkom zatwierdzonym przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków lub Europejską Agencję Leków. Administracje Szkocji i Walii zapowiedziały zamiar wprowadzenia podobnych przepisów.

– Ten krok pozwoli nam ponownie zjednoczyć bliskich i przywrócić biznes globalnej Wielkiej Brytanii, dając gospodarce niezbędny impuls, którego tak bardzo potrzebuje – powiedział dyrektor generalny British Airways Sean Doyle.

Rząd Wielkiej Brytanii poinformował jednak, że utrzymuje zasady kwarantanny (10 dni) dla podróżnych z Francji, z powodu obecności tam wariantu Beta koronawirusa. Francuscy urzędnicy twierdzą, że większość odnotowanych przypadków wariantu beta pochodzi z zamorskiej wyspy La Reunion na Oceanie Indyjskim.

– Ta decyzja jest dyskryminująca wobec Francuzów – komentował francuski minister ds. europejskich, Clement Beaune.

Wielka Brytania ma ponownie przyjrzeć się statusowi podróżnych z Francji pod koniec przyszłego tygodnia.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać