Spotkanie prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na Zamku Królewskim w Warszawie.

Znamy coraz więcej szczegółów spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Białym Domu

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Rzecznik prasowy Sekretarza Stanu USA w opublikowanym 17 czerwca oświadczeniu prasowym poinformował o wizycie prezydenta Andrzeja DUDY w Białym Domu. Prezydent Donald TRUMP przyjmie polskiego prezydenta 24 czerwca br.

W oświadczeniu prasowym strona amerykańska wskazuje na kluczowy czas w jakim odbywa się spotkanie głów państw: ponownego otwarcia granic po miesiącach ograniczeń wprowadzonych z powodu trwającej pandemii COVID-19. Sekretariat Stanu USA podkreślił silne partnerstwo Polski i Stanów Zjednoczonych, a także zamiar kontynuowania kooperacji w kluczowych aspektach bezpieczeństwa międzynarodowego i współpracy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Zagadnieniami, które staną się przedmiotem spotkania Donalda TRUMPA i Andrzeja DUDY są: obronność, handel, bezpieczeństwo energetyczne i telekomunikacyjne. Jest to pierwsze spotkanie obu głów państwa od miesięcy, w których pandemia COVID-19 ograniczyła możliwości podróży międzynarodowych.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Donald TRUMP: Jesteście silni wspaniałym duchem

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać