submarine-g8e61faf1b_1920

Amerykański okręt podwodny zderzył się na Morzu Południowochińskim z niezidentyfikowanym obiektem

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Według urzędników cytowanych przez Associated Press, kolizja okrętu podwodnego z obiektem miała miejsce w sobotę na międzynarodowych wodach na Morzu Południowochińskim. Podczas zdarzenia ucierpiało 11 marynarzy.

Jak podaje Associated Press incydent miał miejsce, gdy okręt podwodny przeprowadzał rutynowe operacje, natomiast Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych przekazała informację do wiadomości publicznej dopiero w czwartek, aby utrzymać bezpieczeństwo operacyjne. Z informacji przekazanych przez Marynarkę wynika, że ​​szkody okrętu są nadal oceniane, a obiekt, z którym się zderzyła z pewnością nie był kolejnym okrętem podwodnym, ale najprawdopodobniej zatopionym statkiem, kontenerem lub innym podobnym obiektem.

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Chin powiedział, że kraj jest „poważnie zaniepokojony” incydentem oraz wezwał USA do przekazania szczegółów i celu misji – przekazał chiński państwowy dziennik „Global Times”.

Źródło: BBC

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama