E4_ARxlWQAAtmMJ

Ambasador Francji Nicolas de Lacoste opuścił kraj na żądanie resortu spraw zagranicznych Białorusi

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Ambasador Francji – Nicolas de Lacoste – opuścił w niedzielę ambasadę Białorusi, po tym jak ministerstwo spraw zagranicznych w Mińsku zażądało opuszczenia przez niego kraju do 18 października.
Reklama

Białoruskie władze nie podały decyzji żądania opuszczenia kraju przez Nicolas de Lacoste, który został oddelegowany do Mińska pod koniec ubiegłego roku. Według białoruskich mediów powodem miało być to, że ambasador nie przedstawił listów uwierzytelniających Aleksandrowi Łukaszence. Zachód uznaje jednak, że decyzja wiąże się z sankcjami nałożonymi na kraj przez UE.

– Ambasador Nicolas de Lacoste opuścił dziś Białoruś. Pożegnał się z pracownikami ambasady i nagrał wiadomość wideo do narodu białoruskiego – przekazał w niedzielę rzecznik ambasady francuskiej.

W poniedziałek minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkevićs wezwał do nałożenia kolejnych sankcji gospodarczych na Białoruś w celu zwiększenia presji na Łukaszenkę.

Źródło: FRANCE24

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać