7C9E3567-E5C1-49FB-A3B8-74EAE6AE73AC

Ambasador Estonii wyrzucony z Rosji

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W poniedziałek rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o wydaleniu z kraju ambasadora Estonii. Margus Laidre do 7 lutego musi opuścić kraj.
„Przywódcy Estonii w ciągu ostatnich kilku lat świadomie niszczą cały wachlarz stosunków z Rosją. Totalna rusofobia i kultywowanie wrogości wobec naszego kraju zostały podniesione przez Tallin do poziomu polityki państwowej” — podała placówka dyplomatyczna Rosji. Minister spraw zagranicznych Estonii, Urmas Reinsalu odpowiedział, że Tallin podjął tę decyzję zgodnie z zasadą parytetu.
W odpowiedzi, jak informuje estońskie MSZ, Estonia wydali rosyjskiego ambasadora. Również Łotwa zdecydowała się obniżyć rangę relacji dyplomatycznych z Rosją „ambasador Łotwy w Moskwie Maris Riekstins opuści misję. Decyzja wejdzie w życie 24 lutego, w rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę” – oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkeviczs.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać