Amazonia prosi o pomoc. Apel polskiego księdza

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Możemy pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują, których koronawirus przetrzebi w sposób trudny do wyobrażenia. Pierwotne ludy Amazonii zainfekowane – zginą. Apel polskiego księdza.

„Nasza ekipa misjonarzy z Pebas podjęła decyzję o zorganizowaniu zbiórki pieniężnej, aby pomóc naszemu lokalnemu ośrodkowi zdrowia.

Rozpoczeliśmy zbiórkę na przynajmniej dwa koncentradory tlenu (znane też jako aparaty tlenowe), które w dobie pandemi koronawirusa są świetnym rozwiązaniem dla miejscowości w Amazonii.

Urządzenie to nie potrzebuje butli z tlenem, które można zdobyć i napełnić tylko w dalekim Iquitos. Aparat tlenowy koncentruje tlen z powietrza i pomaga osobom z problemami oddechowymi.

Na dzień dzisiejszy koszt jednego dużego urządzenia, który koncentruje 10 ml tlenu na minutę to koło dwa tysiące dolarów. W zakupie koncentratorów tlenu pomagają nam osoby z administracji naszego wikariatu. Oni zajmą się sfinalizowaniem zakupu i transportem urządzeń z Limy do naszej misji. Do pozyskania funduszy z zagranicy korzystamy z kont walutowych naszego Wikariatu.

Prowadzimy też zbiórkę wśród mieszkańców naszej miejscowości. Kościół w Peru ma ogromne zaufanie wśród społeczeństwa, w przeciwieństwie do skorumpowanych władz lokalnych i samorządowych.

Ufam, że z Bożą pomocą i dzięki hojności osób z Polski, i innych państw pomożemy tutejszej służbie zdrowia w zwalczaniu skutków pandemii.

Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę na zakup aparatów tlenowych.
Ks. Paweł Sprusiński wraz z ekipą misjonarzy z Pebas, Amazonia, Peru.”

POMÓC MOŻNA TUTAJ: https://pomagam.pl/646yrek8

PRZECZYTAĆ TEKST KS. PAWŁA SPRUSIŃSKIEGO O AMAZONII MOŻNA TUTAJ: https://wszystkoconajwazniejsze.pl/ks-pawel-sprusinski-papiez-franciszek-zatroskany-o-amazonie/

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać