studying-5831644_1920

Afganistan: Talibowie zezwolą kobietom na studiowanie pod warunkiem noszenia hidżabów

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Kobiety w Afganistanie będą mogły studiować na uczelniach wyższych, w tym na studiach podyplomowych. Studenci podzieleni będą ze względu na płeć.

Abdul Baki Hakkani, minister szkolnictwa wyższego w rządzie talibów, przedstawił nowe zasady kształcenia w kraju. Według ministra kobiety nie będą wykluczane z życia publicznego, a edukacja na szczeblu uczelni wyższych, nie zostanie im zakazana. Studenci zostaną jednak podzieleni na grupy męskie i żeńskie, a kobiety będą zobowiązane do noszenia hidżabów. W ubiegłym tygodniu Talibowie ogłosili zakaz uprawiania sportu przez kobiety.

Od czasu przejęcia władzy i ogłoszenia rządu, Talibowie wprowadzają powoli surowe prawa. W poniedziałek w Kabulu wylądował pierwszy międzynarodowy, komercyjny samolot linii Pakistan International Airlines (PIA). Lotem z Istambułu do Kabulu leciało około 10 osób, natomiast w locie powrotnym do Islamabadu znajdowało się około 70 osób – głównie Afgańczyków i krewnych pracowników organizacji międzynarodowych.

Oprac. KR

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać