abw

ABW zatrzymała Polaka podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Białorusi

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
centralna Komisja Wyborcza Rosji podała we wtorek wyniki wyborów do niższej izby parlamentu. Po przeliczeniu 100% głosów partia rządząca – Jedna Rosja – zdobyła 49,82% głosów, a Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej (KPRF) – 18,93%.

O zatrzymaniu mężczyzny, któremu postawiono zarzut szpiegostwa, poinformował w środę Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora Służb Specjalnych. Jak przekazuje Żaryn, podejrzany służył kiedyś w ZOMO, potem w policji. Do 2001 r. był także oficerem Straży Granicznej w stopniu porucznika.

– Zatrzymanie jest związane z autonomiczną pracą polskiego kontrwywiadu i prokuratury, jest związane z działalnością obcych służb, w tym przypadku białoruskich na naszym terenie – informował Żaryn.

Jak zaznaczył rzecznik, służby nadal badają sprawę, aby wyjaśnić okoliczności oskarżenia, a kolejne zatrzymania są niewykluczone. Śledztwo jest jednak niejawne.

foto: Służby Specjalne

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama