63% Francuzów już wie, że to będą Święta inne niż zwykle i planują je inaczej, niż dotąd

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Większość Francuzów spędzi święta Bożego Narodzenia w domu, najczęściej w gronie od 4 do 6 osób – wynika z sondażu opublikowanego w „Le Figaro”.

Jedynie 12% Francuzów planuje spędzić Święta Bożego Narodzenia z dala od domu, w innym regionie. Raczej w mniejszym gronie. Wśród więcej niż 10 osób chce się wtedy spotkać 19% ankietowanych (4% deklaruje, że chce spotkać się w ponad 15 osób).

Spytano Francuzów również o organizację świętowania Bożego Narodzenia. Zdecydowana większość z nich (83%) planuje wtedy uroczysty posiłek z rodziną.

72% Francuzów deklaruje się stosować rządowe zalecenia sanitarne. Większość (66%) planuje również spotkać się w mniej osób niż w poprzednich latach.

Z publikowanego sondażu wynika, że w 60% przypadków w czasie Świąt Bożego Narodzenia przy stole spotkają się różne generacje. Nieco ponad połowa uczestników świątecznych przyjęć (55%) będzie chciała przestrzegać dystansu jednego metra. Podczas spotkania świątecznego maseczkę założy 36% ankietowanych, a 18% wykona wcześniej test na koronawirusa i poprosi o to innych uczestników.

Francuzi, którzy planują Święta „mniej więcej tak jak w poprzednich latach”, stanowią jedynie 37%.

Większość Francuzów (78%) czuje się lepiej wiedząc, że będą mogli ostatecznie spędzić Święta Bożego Narodzenia z rodziną. 56% osób wyraża jednocześnie smutek, że nie będą mogli świętować tak jak w poprzednich latach. Kontekst sanitarny sprawia, że połowa ankietowanych odczuwa stres, zalecenia sanitarne irytują 40% osób.

Ciekawy też jest jeden wskaźnik: 30% martwi się napięciami w rodzinie wywołanymi przez organizację świątecznego spotkania.

oprac.JM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać