covid-19-5080950_1920

615 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Ministerstwo zdrowia poinformowało dzisiaj o rekordowym przyroście nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie dodatnich okazało się 615 spośród wykonanych 23 tys. testów. Tym samym jest to największy jednorazowy przyrost nowych przypadków zakażenia od początku stanu epidemii w Polsce.

Nowe przypadki potwierdzono w województwie śląskim (160), małopolskim (133), mazowieckim (95), łódzkim (67), podkarpackim (45), wielkopolskim (27), opolskim (17), pomorskim (12), lubelskim (11), lubuskim (10), kujawsko-pomorskim (9), podlaskim (7), zachodniopomorskim (7), dolnośląskim (5), świętokrzyskim (5) i warmińsko-mazurskim (5).

15 osób zmarło. Liczba zakażonych osób w Polsce przekroczyła 45 tys. W ciągu ostatnich 7 dni przybyło 3451 nowych przypadków, średnio 493 dziennie (najwięcej od początku epidemii).

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej, że niewykluczone jest, że Polska podobnie jak kilka krajów będzie musiała wrócić do stosowania zasad kwarantanny na dwa tygodnie wobec osób, które przyjeżdżają (obywateli państw trzecich i obywateli polskich) którzy wracają z niektórych państw. Morawiecki dodał, że rząd szczególnie analizuje przypadek Hiszpanii, gdzie nowych przypadków jest najwięcej.

Szef rządu podkreślił, że liczba miejsc w szpitalach jednoimiennych w Polsce oraz dostępnych respiratorów musi być odpowiednio wysoka. Obecnie w Polsce ok. 25 proc. łóżek pozostaje zajętych, respiratorów dostępnych jest jeszcze więcej. Premier dodał, że sytuacja epidemiologiczna szybko ewoluuje oraz że chce uniknąć kolejnego lockdownu, który zagrażać może stabilności gospodarczej państwa. Mateusz Morawiecki podkreślił, że należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Niewykluczone, że nowe obostrzenia zostaną wprowadzone, jeśli sytuacja będzie się pogarszać.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać